سنسور بخارات اشتعال زا

ترکیبات آلی فرار (VOCs) به صورت گاز از جامدات یا مایعات خاص ساطع می شوند. VOCها شامل انواع مختلفی از مواد شیمیایی هستند که برخی از آنها ممکن است اثرات نامطلوب کوتاه مدت و بلندمدت سلامتی داشته باشند.
واحدهای کنترل کننده و مانیتورینگ از دستگاه های گازسنج ثابت که از یک ترانسمیتر و سنسور PID برای کنترل غلظت گاز ناشی از ترکیبات آلی فرار (VOCs) در محیط استفاده می کنند . PID ها از یک لامپ فرابنفش (UV) ویژه طراحی شده برای ایجاد فوتون های پر انرژی استفاده می کنند، این فوتون ها به ترکیبات آلی فرار موجود در هوا برخورد می کنند و اگر به اندازه کافی پرانرژی باشند، الکترون را شل می کنند و جریان کمی ایجاد می کنند. این جریان الکترون ها نشان دهنده وجود VOCs است. به طور جزئی تر می توان گفت یک آشکارساز فوتیونیزاسیون (PID) از نور UV با طول موج کم برای خارج کردن الکترون ها از ترکیبات هدف در هوا یا گازهای دیگر استفاده می کند. الکترون‌ها و یون‌های مثبت به‌عنوان جریانی متناسب با غلظت ترکیبات اندازه‌گیری می‌شوند و امکان خواندن دقیق در سطوح پایین‌تر از قسمت در میلیارد (ppb) را فراهم می‌کنند. یک ماده شیمیایی تا زمانی پاسخ می دهد که انرژی فوتون های لامپ از انرژی یونیزاسیون آن ماده شیمیایی بیشتر باشد.
شرکت دقیق تجهیز با بهره مندی از تجارب خود در خدمات رسانی به بیش از 700 شرکت و کالیبراسیون دستگاه های گازسنج ثابت، نمایندگی شرکت Uniphos (خریدار خطوط تولید شرکت MSA ) را بابت فروش و خدمات پس از فروش دریافت نموده است.
در بررسی دستگاه های تولیدی شرکت UNIPHOS با سایر کمپانی های مطرح سازنده دتکتورهای ثابت می توان مشابهت های زیادی از نظر ساختار ،متریال و تکنولوژی به روز در تولید دستگاه های گازسنج ثابت یافت. البته شاید مهمترین تفاوت دستگاه های Uniphos در بحث تکنولوژی سنسور باشد.
که شرکت UNIPHOS امکان ذخیره اطلاعات کالیبراسیون را در درون سنسور قرار داده است . این امر می تواند دستگاه را به صورت هوشمند برای اندازه گیری هر نوع گازی در مدل های Kwiksense Smart و Kwisense PRO آماده به کار نماید و یا صرفا با جایگزینی یک نوع سنسور گاز در مدل Kwisense Lite از هزینه های تعمیر و نگهداری دوره ای گازسنج ها کسر نماید. عملکرد در دما، رطوبت و فشار بالا ، از ساخت قوی با تحمل شرایط سخت این دستگاه خبر می دهد که استفاده از آن را در محیط هایی با شرایط سخت مانند سکوهای استخراج نفت و گاز، محیط های پتروشیمی و پالایشگاه های نفت و گاز ، معادن ، فولاد و … را امکان پذیر می نماید.